Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Bronwyn D4436-22 48″ Round Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 48″W x 48″D x 30″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.92cm W x 121.92cm D x 76.2cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Antique Brass w/Pewter Overlay, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn D4436 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4436-22
Category: Dining Tables
Tags: Alabaster, Toasted Nutmeg, Antique Brass w/Pewter Overlay, Baja Natural Fabric, Dining Tables, Magnussen Home, White
Reviews
There are no reviews yet.