Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Charleston D5611-20WH Rectangular Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 72″W x 38″D x 30″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 182.88cm W x 96.52cm D x 76.2cm H |
| Construction & Features | table can be extended to 90″x38″x30″ with one removable ext. leaf (18″/pc) |
| Construction & Features | metal slide |
| Construction & Features | wood legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 125.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 72 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Harbor Gray, Hoffman Whip Fabric, White Dove |
| Style | Traditional |
| Collection | Charleston D5611 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5611-20WH
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Magnussen Home, White, White Dove, Harbor Gray, Hoffman Whip Fabric
You may also like…
Charleston D5611-62WH Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn) A-White
Related products
Berkshire Hillcrest Round Dining Table Complete
Double Pedestal Dining Table With 2 12″ Leaves
Mission Casuals Gathering Table
This Item Is Customizable
On Display at Family Furniture
Dalia 90242 – Glass tabletop (Clear) Flat edge
This Item Is Customizable
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.