Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Harper D5321-22 48″ Round Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Construction & Features | pine veneer and MDF top. |
|---|---|
| Construction & Features | wood base. |
| Construction & Features | metal caps on feet. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | White |
| Detail Color | Forged Iron, Natural Fabric, Silo White, Textured Glass |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper Springs D5321 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5321-22
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Magnussen Home, Silo White, Forged Iron, Textured Glass, Natural Fabric, White
You may also like…
On Display at Family Furniture
Harper D5321-64 Dining Side Chair w/Uph.Seat&Wood WindsorBack(2/ctn)
Harper D5321-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Related products
Esther Glass Top Dining Table with 2 Extensions in Gray
Modern Rustic Round Counter Table
This Item Is Customizable
On Display at Family Furniture
Dalia 90242 – Glass tabletop (Clear) Flat edge
Grand Bay Serene Oval Dining Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.