Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Tinley H4646-42 Printer Stand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 52″W x 18″D x 37″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 132.08cm W x 45.72cm D x 93.98cm H |
| Construction & Features | 2 wood doors on the left |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves on the right |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 52 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dove tail grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Tinley Park H4646 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Related products
Drake 60″ Writing Desk
San Mateo Desk 5030WD
This Item Is Customizable
Large Writing Desk 6505X
This Item Is Customizable
Modular Home Office 4 Drawer Desk – Flush Top – 6514
Pueblo 5 Drawer Desk
This Item Is Customizable
Reviews
There are no reviews yet.