Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Bronwyn T4436-43 Rectangular Cocktail Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 19″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 48.26cm H |
| Construction & Features | 2 drawers |
| Construction & Features | wood guides |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 59.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster, Antique Brass w/Pewter Overlay |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn T4436 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4436-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Alabaster, Antique Brass w/Pewter Overlay, Cocktail & Coffee Tables, Cream, Magnussen Home
You may also like…
Bronwyn T4436-03 Rectangular End Table
Bronwyn T4436-35 Round Accent Table
Related products
Synthesis-Hamilton Rectangular Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Impact Oval Coffee Table
On Display at Family Furniture
Amara Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Plank Road Artisans Round Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.