Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Esme T5763-45 Round Cocktail Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 34″W x 34″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 86.36cm W x 86.36cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 52.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | White |
| Detail Color | Brushed nickel, White Marble |
| Style | Transitional |
| Collection | Esme T5763 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5763-45
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, White, White Marble, Brushed Nickel
You may also like…
On Display at Family Furniture
Esme T5763-03 Rectangular End Table
On Display at Family Furniture
Esme T5763-05 Round End Table
Related products
On Display at Family Furniture
Impact Oval Coffee Table
On Display at Family Furniture
Domaine Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.