Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Hadleigh T5558-52 Nesting Cocktail Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 37″W x 31.5″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 93.98cm W x 80.01cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | including one smaller table (33x25x15) with the same features of the large one |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood stretcher |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 55.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 37 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Brown |
| Detail Color | Honey |
| Style | Transitional |
| Collection | Hadleigh Brown T5558 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5558-52
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Honey, Magnussen Home
You may also like…
On Display at Family Furniture
Hadleigh T5558-34 Shaped Accent End Table
On Display at Family Furniture
Hadleigh T5558-75 Demilune Sofa Table
Related products
On Display at Family Furniture
Impact Oval Coffee Table
On Display at Family Furniture
Amara Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Nash Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.