Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Roanoke T2615-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table (w/Casters)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 19″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 48.26cm H |
| Construction & Features | slate insert on wood w/metal straps lift top |
| Construction & Features | lift top rises 9.75″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 28.75″ from the floor |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | casters |
Additional information
| Weight | 147.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry and Slate |
| Style | Casual Retreats |
| Collection | Roanoke T2615 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T2615-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cherry and Slate, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home
You may also like…
On Display at Family Furniture
Roanoke T2615-73 Rectangular Sofa Table
On Display at Family Furniture
Roanoke T2615-03 Rectangular End Table
Roanoke T2615-10 Rectangular Chairside End Table
Related products
On Display at Family Furniture
Amara Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Plank Road Artisans Round Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Solstice Round Coffee Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.