Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Elora T5639-05 Round End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 20″W x 20″D x 25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 50.8cm D x 63.5cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/straight edge insert in wood top |
| Construction & Features | 1 fixed middle shelf |
| Construction & Features | wood stretcher |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 20.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clear Glass, Tarnished Silver, Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Elora T5639 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5639-05
Category: End tables
Tags: Brown, End Tables, Magnussen Home, Walnut, Tarnished Silver, Clear Glass
You may also like…
On Display at Family Furniture
Elora T5639-35 Round Accent Table
On Display at Family Furniture
Elora T5639-45 Round Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Elora T5639-75 Demilune Sofa Table
Related products
On Display at Family Furniture
Captiva Island End Table B86302
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.