Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Lenox T3790-09B Chrome Plated Octagonal End Table Base KD
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 24″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 60.96cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/ 1″ bevel top |
| Construction & Features | metal pucks |
| Construction & Features | chrome plated legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 9.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 24 × 23.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Silver |
| Detail Color | Chrome |
| Style | Modern |
| Collection | Lenox Square T3790 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Lenox Square T3790-09 – Octoganal End Table
On Display at Family Furniture
Lenox T3790-09T Glass Octagonal End Table Top SU
On Display at Family Furniture
Lenox T3790-49B Chrome Plated Octagonal Cocktail Table Base KD
On Display at Family Furniture
Lenox T3790-49T Glass Octagonal Cocktail Table Top SU
Lenox T3790-73B Chrome Plated Rectangular Sofa Table Base KD
Lenox T3790-73T Glass Rectangular Sofa Table Top SU
Related products
On Display at Family Furniture
Stella Rectangular Drawer End Table
On Display at Family Furniture
Synthesis-hamilton Rectangular End Table
This Item Is Customizable
Reviews
There are no reviews yet.