Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Garrett T3778-73 Rectangular Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 felt lined top drawers |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | drawers w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | under mount wood guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 66.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Charcoal |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Garrett T3778 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Garrett T3778-03 Rectangular End Table
Garrett T3778-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table w/Casters
Related products
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.