Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Raelynn B4220-20 Dresser
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Construction & Features | 7 drawers with 3 felt-lined top drawers. |
|---|---|
| Construction & Features | drawers w/french dovetail in front & english in back. |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides. |
| Construction & Features | support leg w/ levelers. |
| Construction & Features | sealed case piece. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 61 × 42 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Transitional |
| Collection | Raelynn B4220 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Raelynn B4220-01 Nightstand
Raelynn B4220-54F Queen Panel Bed Footboard SU
Raelynn B4220-54H Queen Panel Bed Headboard KD
Raelynn B4220-54R Queen/King Panel Bed Rails SU
Raelynn B4220-64F King Panel Bed Footboard SU
Raelynn B4220-64H King Panel Bed Headboard KD
Related products
Plank Road Farmstead Dresser
This Item Is Customizable
Shaker 10 Drawer Dresser – 61101
Berkshire Mayview Dresser
Calistoga B2590-20 Drawer Dresser
This Item Is Customizable
Reviews
There are no reviews yet.