Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Raelynn B4220-01 Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Construction & Features | 2 drawers with felt-lined top drawer. |
|---|---|
| Construction & Features | drawers w/french dovetail in front & english in back. |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides. |
| Construction & Features | sealed case piece. |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top. |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 26 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Weathered white |
| Style | Transitional |
| Collection | Raelynn B4220 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Raelynn B4220-20 Dresser
Raelynn B4220-54F Queen Panel Bed Footboard SU
Raelynn B4220-54H Queen Panel Bed Headboard KD
Raelynn B4220-54R Queen/King Panel Bed Rails SU
Raelynn B4220-64F King Panel Bed Footboard SU
Raelynn B4220-64H King Panel Bed Headboard KD
Related products
On Display at Family Furniture
Carmine Laramy Nightstand
On Display at Family Furniture
Litchfield Elgin Bedside Chest
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.