Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Bellamy B2491-01 Drawer Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 30″W x 18″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 76.2cm W x 45.72cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined hidden top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy B2491 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Bellamy B2491-53R Wood Queen/King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bellamy B2491-63F Wood King Bed Storage Footboard SU
Related products
This Item Is Customizable
Portland 3 Drawer Nightstand
Weatherford – Cornsilk Weatherford Nightstand
On Display at Family Furniture
Carmine Laramy Nightstand
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.