Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Bellamy B2491-63F Wood King Bed Storage Footboard SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 82″W x 98″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 248.92cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | upholstery on headboard |
Additional information
| Weight | 137.79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 82.25 × 21 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy B2491 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Bellamy B2491-01 Drawer Nightstand
Bellamy B2491-53R Wood Queen/King Bed Rails for Storage Footboard SU
Related products
Lancaster Complete Queen Shutter Panel Bed
On Display at Family Furniture
Lancaster E4352-05 Console
On Display at Family Furniture
Copia T2114-07 Oval End Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.