Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-10 Rectangular Chairside End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 40.64cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 1 top drawer |
| Construction & Features | 2 removable rattan baskets |
| Construction & Features | drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | under mount wood guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 37.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Brown |
| Detail Color | Coffee |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Cottage Lane T3521 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-03 Rectangular End Table
Cottage T3521-73 Sofa Table
Related products
1 Drawer, Shelf End Table IFD4691END
On Display at Family Furniture
Stella Rectangular Drawer End Table
On Display at Family Furniture
Synthesis-hamilton Rectangular End Table
This Item Is Customizable
Reviews
There are no reviews yet.