Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Cottage T3521-73 Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 top drawers |
| Construction & Features | 2 removable rattan baskets |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | 2 bottom drawers |
| Construction & Features | drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | under mount wood guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 85.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Coffee |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Cottage Lane T3521 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-10 Rectangular Chairside End Table
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-03 Rectangular End Table
Related products
On Display at Family Furniture
Harmony Talia Sofa Table
On Display at Family Furniture
Roanoke T2615-73 Rectangular Sofa Table
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-75T Glass Demilune Sofa Table Top SU
On Display at Family Furniture
Elora T5639-75 Demilune Sofa Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.