Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-75T Glass Demilune Sofa Table Top SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 19″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 48.26cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/ogee edge top |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 33.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 50 × 0.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Oak |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Beaufort T2214 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Beaufort Oval Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-35T Glass Rnd Accent Tbl Top SU
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-35B Wood Round Accent Table Base KD
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-75 Demi Sofa Table
On Display at Family Furniture
Beaufort T2214-75B Wood Demilune Sofa Table Base KD
Beaufort T2214-05 Round End Table
Beaufort T2214-47T Glass Oval Cktl Tbl Top SU
Beaufort T2214-05B Wood Round End Table Base KD
Related products
On Display at Family Furniture
Roanoke T2615-73 Rectangular Sofa Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.