Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Calistoga B2590-01 Drawer Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 29″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | on/off touch lighting control |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 29 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Charcoal |
| Style | Casual Retreats |
| Collection | Calistoga B2590 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Calistoga B2590-10 Drawer Chest
Calistoga B2590-20 Drawer Dresser
Calistoga B2590-40 Landscape Mirror
Calistoga B2590-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Calistoga B2590-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Calistoga B2590-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Calistoga B2590-64F Wood King Panel Bed Footboard SU
Calistoga B2590-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Related products
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.