Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Heron B4400-01 Drawer Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 29″W x 17″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 43.18cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 29 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White, Dovetail Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Heron Cove B4400 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B4400-01
Category: Nightstands
Tags: Chalk White, Dovetail Grey, Magnussen Home, Nightstands, White
You may also like…
Heron B4400-13 Door Chest
Heron B4400-20 Drawer Dresser
Heron B4400-40 Landscape Mirror
Heron B4400-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Heron B4400-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Heron B4400-54R Wood Queen/King Panel Bed Regular Rails SU
Related products
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.