Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-01 Drawer Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 28″W x 17″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 71.12cm W x 43.18cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | metal stretchers |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
| Weight | 56.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 28 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sunset Cove B5783 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-10 Drawer Chest
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-20 Drawer Dresser
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-55R Wood Queen/King Panel Bed High Rails SU
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-65F Wood King Panel Bed Paper Cord Footboard SU
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-65H Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Sunset B5783-55H Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Sunset B5783-55F Wood Queen Panel Bed Paper Cord Footboard SU
Related products
On Display at Family Furniture
Vista Delray Open Nightstand
Weatherford – Cornsilk Weatherford Nightstand
This Item Is Customizable
On Display at Family Furniture
3 Drawer Nightstand
This Item Is Customizable
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.