Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Sunset B5783-55F Wood Queen Panel Bed Paper Cord Footboard SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 65″W x 88.5″D x 54″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 165.1cm W x 224.79cm D x 137.16cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | upholstery on headboard and paper cord on headboard and footboard |
| Construction & Features | metal stretcher on footboard |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 40.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 65 × 20 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sunset Cove B5783 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-01 Drawer Nightstand
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-10 Drawer Chest
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-20 Drawer Dresser
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-55R Wood Queen/King Panel Bed High Rails SU
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-65F Wood King Panel Bed Paper Cord Footboard SU
On Display at Family Furniture
Sunset B5783-65H Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Sunset B5783-55H Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Related products
Lancaster Complete Queen Shutter Panel Bed
On Display at Family Furniture
Newport E5430-05 Console
On Display at Family Furniture
Newport D5430-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-10 Rectangular Chairside End Table
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-03 Rectangular End Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.