Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Willowbrook D5324-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 20″W x 23.63″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 60.02cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | upholstered seat and wood slat back |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 37.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.63 × 20 × 40 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Willowbrook D5324 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5324-62
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, White
You may also like…
On Display at Family Furniture
Willowbrook D5324-20 Rectangular Dining Table
Willowbrook D5324-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Related products
This Item Is Customizable
Payton Chair 30103/24BP
Plank Road Howell Side Chair
On Display at Family Furniture
Newport D5430-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.