Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Willowbrook D5324-20 Rectangular Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 68″W x 40″D x 30″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 101.6cm D x 76.2cm H |
| Construction & Features | table can be extended to 88″x40″x30″ with one center self storing removable ext. leaf (20″/pc) |
| Construction & Features | metal slide |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 135.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 68 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Willowbrook D5324 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5324-20
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, White
You may also like…
On Display at Family Furniture
Willowbrook D5324-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Willowbrook D5324-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Related products
Altamonte Glass Dining Table Altamonte Dark Charcoal
Berkshire Hillcrest Round Dining Table Complete
Emporium Ellsworth Round Dining Table – Complete
Harper Round Counter Table
Lloyd Pedestal Dining Table Complete
Modern Rustic Round Counter Table
On Display at Family Furniture
Mortmier Display Cabniet Complete
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.