Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Lancaster D4352-15 Server
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 54″W x 18″D x 44″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 137.16cm W x 45.72cm D x 111.76cm H |
| Construction & Features | 2 felt lined top drawers |
| Construction & Features | 2 shutter wood doors on sides ; 2 adj. wood shelves behind each door |
| Construction & Features | wine storage rack and 2 drawers in the center |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 54 × 44 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | 9333A-8 Fabric, Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Lancaster D4352 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4352-15
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Dovetail Grey, 9333A-8 Fabric, Magnussen Home
Reviews
There are no reviews yet.