Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Conrad T5865-50 Rect. Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 50″W x 28″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 71.12cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | lift top rises 9.25″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 26.25″ from the floor |
| Construction & Features | storage under the lift top |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 103.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 50 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stone Harbor Grey |
| Style | Modern |
| Collection | Conrad T5865 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5865-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Stone Harbor Grey
You may also like…
On Display at Family Furniture
Conrad T5865-03 Rectangular End Table
Related products
On Display at Family Furniture
Impact Oval Coffee Table
On Display at Family Furniture
Hidden Treasures Round Coffee Table
On Display at Family Furniture
Nash Rectangular Coffee Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.