Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Heron T4400-73 Rectangular Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 16″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 40.64cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 3 drawers |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 63.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White |
| Style | Transitional |
| Collection | Heron Cove T4400 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Heron T4400-03 Rectangular End Table
On Display at Family Furniture
Heron T4400-10 Chairside End Table
Heron T4400-35 Round Accent End Table
Heron T4400-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Related products
On Display at Family Furniture
Elora T5639-75 Demilune Sofa Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.