Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Willowbrook B5324-20 Drawer Dresser
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 64″W x 19″D x 38.13″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 162.56cm W x 48.26cm D x 96.85cm H |
| Construction & Features | 9 drawers with 3 felt lined top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 64 × 38.13 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Willowbrook B5324 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5324-20
Category: Dressers
Tags: Dressers, Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, White
You may also like…
Willowbrook B5324-01 Drawer Nightstand
Willowbrook B5324-05 Open Nightstand
Willowbrook B5324-10 Drawer Chest
Willowbrook B5324-40 Landscape Mirror
Willowbrook B5324-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Willowbrook B5324-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Willowbrook B5324-55H Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Willowbrook B5324-64F Wood King Panel Bed Footboard SU
Related products
On Display at Family Furniture
Surfside 6-Drawer / 2-Door Dresser
Soriah Dresser
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
This Item Is Customizable
Portland 6 Drawer Dresser – 51061
San Mateo Dresser Mirror | White
Selwyn Whiteside Dresser
This Item Is Customizable
Reviews
There are no reviews yet.