Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Willowbrook B5324-64F Wood King Panel Bed Footboard SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 82.13″W x 86.75″D x 62″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.61cm W x 220.34cm D x 157.48cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 61.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 82.13 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through and M10868 Natural Fabric |
| Style | Contemporary |
| Collection | Willowbrook B5324 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5324-64F
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Egg Shell White w/slight rub through and M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, White
You may also like…
Willowbrook B5324-01 Drawer Nightstand
Willowbrook B5324-05 Open Nightstand
Willowbrook B5324-10 Drawer Chest
Willowbrook B5324-20 Drawer Dresser
Willowbrook B5324-40 Landscape Mirror
Willowbrook B5324-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Willowbrook B5324-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Willowbrook B5324-55H Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Related products
Beaufort Oval Cocktail Table
Lancaster Complete King Shutter Bed
On Display at Family Furniture
Newport T5430-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
On Display at Family Furniture
Copia T2114-07 Oval End Table
On Display at Family Furniture
Lancaster E4352-08 Large Console
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.