Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Willowbrook B5324-05 Open Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 24″W x 17.25″D x 28.75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 60.96cm W x 43.81cm D x 73.03cm H |
| Construction & Features | 1 felt lined drawer on top |
| Construction & Features | 2 fixed bottom wood shelves |
| Construction & Features | tinted drawer w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | USB charger and type C |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 24 × 28.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric |
| Style | Contemporary |
| Collection | Willowbrook B5324 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5324-05
Category: Nightstands
Tags: Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, Nightstands, White
You may also like…
Willowbrook B5324-01 Drawer Nightstand
Willowbrook B5324-10 Drawer Chest
Willowbrook B5324-20 Drawer Dresser
Willowbrook B5324-40 Landscape Mirror
Willowbrook B5324-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Willowbrook B5324-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Willowbrook B5324-55H Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Willowbrook B5324-64F Wood King Panel Bed Footboard SU
Related products
Forge Nightstand
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.