Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 24.75″W x 25.63″D x 39.47″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 62.87cm W x 65.1cm D x 100.25cm H |
| Construction & Features | fully upholstery on seat and back |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 89.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.63 × 24.75 × 39.47 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sunset Cove D5783 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5783-66
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Magnussen Home, Sanibel Brown
You may also like…
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-14 Buffet
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-24 Round Dining Table
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Related products
Harper Splat Chair
On Display at Family Furniture
Grand Bay Parlor Upholstered Wing Back Chair
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.