Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 96″W x 40″D x 30″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 243.84cm W x 101.6cm D x 76.2cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | wood stretcher |
| Construction & Features | paper cord wrap on sides |
| Construction & Features | metal caps on feet |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 176.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 96 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sunset Cove D5783 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-14 Buffet
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-24 Round Dining Table
On Display at Family Furniture
Sunset D5783-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Related products
Berkshire Hillcrest Round Dining Table Complete
Double Pedestal Dining Table With 2 12″ Leaves
Highland Counter Table
Linden All Wood White Gloss Top Dining Table in Gloss White
Mission Casuals Gathering Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.