Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Tinley T4646-73 Rectangular Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 16″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 40.64cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers |
| Construction & Features | wood guides |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dove tail grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Tinley Park T4646 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Tinley T4646-35 Round Accent End Table
Tinley T4646-03 Rectangular End Table
Tinley T4646-43 Rectangular Cocktail Table
Related products
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.