Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
Lancaster B4352-55R Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 24.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 1.75 × 9 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Lancaster B4352 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
Lancaster Complete King Shutter Bed
Lancaster Complete Queen Shutter Panel Bed
Lancaster B4352-32 Gentleman’s Chest
Lancaster B4352-40 Landscape Mirror
Lancaster B4352-01 Drawer Nightstand
Lancaster B4352-10 Drawer Chest
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
Lancaster B4352-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Related products
Beaufort Oval Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Newport T5430-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
On Display at Family Furniture
Lancaster T4352-10 Chairside End Table
On Display at Family Furniture
Newport D5430-68 Bench w/Upholstered Seat
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.