Up To 20% OFF! Our Sale Starts Now.
On Display at Family Furniture
Newport B5430-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 24.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 2 × 10 in |
| Brand | Magnussen Home |
| On Display in Showroom | Family Furniture Galleries |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Traditional |
| Collection | Newport B5430 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
You may also like…
On Display at Family Furniture
Newport B5430-20 Drawer Dresser
On Display at Family Furniture
Newport B5430-40 Landscape Mirror
On Display at Family Furniture
Newport B5430-01 Drawer Nightstand
On Display at Family Furniture
Newport B5430-10 Drawer Chest
On Display at Family Furniture
Newport B5430-64F Wood King Panel Bed Footboard KD
On Display at Family Furniture
Newport B5430-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Newport B5430-32 Gentleman’s Chest
Newport B5430-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Related products
On Display at Family Furniture
Newport T5430-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
On Display at Family Furniture
Cottage T3521-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table
On Display at Family Furniture
Newport D5430-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
On Display at Family Furniture
Newport D5430-68 Bench w/Upholstered Seat
On Display at Family Furniture
Newport D5430-20 Rectangular Dining Table
On Display at Family Furniture
Copia T2114-07 Oval End Table
On Display at Family Furniture
Reviews
There are no reviews yet.